Covid-19: Health & Safety Brand Standards. Know More
hidden

Premier Palace Hotel Kyiv на благодійній основі прийняв міжнародний конгрес «Діти та війна»

26 січня 2023 року в готелі відбулась знакова для української та міжнародної медичної спільноти подія – конгрес «Діти та війна. Сучасні виклики психологічної допомоги та реабілітації в період воєнного часу». 

Ініціаторами заходу стали провідні фахівці Національної дитячої спеціалізованої лікарні МОЗ України «Охматдит». Premier Palace Hotel Kyiv, як давній благодійний партнер «Охматдиту», гостинно прийняв учасників конгресу й взяв на себе усі організаційні витрати. Це стало можливим завдяки підтримці Віліса Дамбінса – латвійського інвестора й власника готелю та його дружини Лієне Дамбіна, засновниці й керівниці фонду дитячої лікарні в Ризі Bērnu slimnīcas fonds, латвійського ресурсного центру ментальної і психологічної підтримки для дітей та підлітків. 

Через ракетний обстріл конгрес розпочався в облаштованому укритті на -2 поверсі готелю, де була оперативно організована розсадка для 100 учасників та онлайн-трансляція. Після відбою повітряної тривоги учасники заходу перемістилися в Гранд Хол «Софіївський». 

Медичних фахівців привітали перша леді Латвії Андре Левіте, перша заступниця Міністра МОЗ України Ірина Микичак, Генеральний директор НДСЛ «Охматдит» Володимир Жовнір, Представник Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ UNICEF Ukraine Катерина Булавінова. Особливою гостею стала телеведуча ТСН 1+1 Соломія Вітвіцька, яка розповіла про проєкт психологічної підтримки дітей лікарні «Охматдит» – «Традиційний п’ятничний концерт». 

Своїм досвідом і напрацюваннями у сфері психічної реабілітації дітей війни поділилась і Лієне Дамбіна. У онлайн-доповіді керівниця Фонду дитячої лікарні в Ризі Bērnu slimnīcas fonds та латвійського ресурсного центру ментальної і психологічної підтримки для дітей та підлітків розповіла про концепцію Helping relationships та психологічну реабілітацію українських дітей в Латвії. 

В грудні 2022 року Фонд дитячої лікарні Латвії за підтримки акціонера і власника Premier Palace Hotel Kyiv Віліса Дамбінса організував перший табір психологічної підтримки для пацієнтів лікарні «Охматдит», які пережили російську окупацію. 20 дітей та підлітків віком 6-17 років разом зі своїми мамами та фахівцями «Охматдиту» прибули на 10 днів до Риги. Окрім щоденної роботи з психологами латвійського ресурсного центру ментальної і психологічної підтримки, для учасників табору були організовані лікувальна фізкультура, творчі майстерні, заняття із плавання, екскурсії різними містами Латвії. Українські діти також відвідала Ризький замок, де зустрілися з президентом Латвії та Першою Леді. 

"З початку повномасштабної війни росії проти України за нашої підтримки понад 600 українських дітей отримали допомогу в Латвії, - розповідає Лієне Дамбіна, - З перших днів війни спеціалісти Дитячої лікарні в Ризі активно допомагають українським дітям, що потребують психологічної підтримки. Їхнє життя в постійному страху, трагічні втрати, покинуті домівки та відсутність ясності щодо майбутнього спричинили серйозні психологічні проблеми. У цьому ми вкотре впевнилися, зустрівши у Ризі групу дітей та матерів з «Охматдит». Ми раді, що завдяки позитивним емоціям та професійній підтримці латвійських фахівців через 10 днів вони повернулись в Україну у кращому психологічному стані та сповнені сил. Цей табір демонструє, що ми можемо надавати суттєву підтримку дітям, які продовжують жити в Україні та кожного дня переживають стрес війни». Фонд дитячої лікарні Латвії з колегами із «Охматдит» вже планує майбутні табори".