Безпечне перебування в готелях Premier. Детальніше
hidden

Надихаючі київські історії: Валентина Саніна-Шлеє

Сьогодні, коли у всіх нас з'явилося більше часу на улюблені справи та цікаві відкриття, мережа готелів Premier пропонує відчути дух Києва та пройнятися історіями легендарних киян.

Юлія Бевзенко, менеджер Києва, екскурсовод і автор проєкту «Шукай» спеціально для мережі Premier підготувала 5 надихаючих київських історій.

Історія мого останнього натхнення почалася в Ужгороді у 2017-му році. У всіх містах і країнах, які я відвідую, я беру індивідуальні екскурсії з гідами. В Ужгороді у нас була екскурсія з Віктором Опалеником і в якийсь момент він показав нам маленьку скульптурку статуї свободи. Просто на бильцях набережної була прикріплена маленька скульптурка і Віктор розповів нам, що таких скульптурок в місті вже понад 20 і всі вони якось пов'язані з Ужгородом, Україною та Угорщиною. Більше мені не потрібно було нічого, ні екскурсія, ні будинки, ні факти, я хотіла відшукати всі скульптурки. Знаходячи кожну, я раділа і стрибала як дитина. Повернувшись до Києва, я зрозуміла, що було б здорово, щоб і в Києві був такий проєкт. Тільки щоб ці скульптурки розповідали історію Києва. Подумала і забула.

Так народився проєкт «Шукай!», тому що просто взяти й забути про таку ідею я вже просто не могла. За два роки ми встановили 24 міні-скульптурки та 10-го квітня двадцять п'яту (у нас було онлайн-відкриття).

Створюючи проєкт «Шукай!», я зрозуміла, що мені потрібні нові навички та нові сили. Мені знадобилися безкомпромісність, віра у свою ідею, трошки божевілля, працьовитість і багато історій про Київ. Кожен раз, коли мені було складно, я згадувала про історії тих людей, про яких я сьогодні розповім. Отже, знайомтеся, Валентина Саніна-Шлеє.

Історія I

ВАЛЕНТИНА САНІНА-Шлеє

Уявіть собі рудоволосу красуню з блакитними очима, яка прогулюється Хрещатиком, всі чоловіки звертають шиї, а вона навіть оком не моргне. Уявіть дівчину, яку пригнічує гімназична форма і ходіння строєм на перервах. Уявіть, що вона постійно провокувала гімназичне начальство, з'являючись в класах у білих фартухах власного крою або з укладеними на незвичайний манер золотистими косами.

Уявіть, як в неї закохується сам Олександр Вертинський, а вона дає від воріт поворот, виходить заміж і їде закордон.

Олександр Вертинський після їхнього розлучення, до речі, написав такі рядки:

Все закінчилося так нормально,
Так логічний і простий кінець,
Ви сказали, що нині в спальню
Не приносять з собою сердець. 

Жорстоко і безкомпромісно, правда?

Переїхала Валентина Саніна-Шлеє тільки зі своїм гардеробом, який повністю був зшитий нею. Максимально прості тканини та фасони, але дуже елегантні й жіночні. Коли вони з чоловіком переїхали в Нью-Йорк, вона точно розуміла, що хоче займатися модою. У 1925 році вона разом з партнером відкриває будинок моди, який називається "Соня і Валентина". Через різницю поглядів, вона розійшлася з Сонею і з'явився модний будинок "Валентина", він відкрився на Манхеттені.

Розуміння її цільової аудиторії було таким: "Клієнтки повинні бути багатими, знаменитими й дуже багатими". І все захотіли сукні від Валентини.

І через хватку та впевненості в собі, про неї починають ходити чутки, як про диктатора в моді. Вона диктувала своїм клієнткам, який фасон, тканини та оздоблення їм обрати, не звертаючи уваги на їх думку.

Вона носила сукні по лінії талії у той час, коли всі носили опущену лінію талії.

Вона носить волосся до коліна та укладає косу короною на голові в той час, як всі коротко підстриглися.

Вона стає обличчям рекламних кампаній власного бренду, що в той час було ще не прийнято. Всі вважали це маркетинговим провалом. Вона терпіти не могла взуття на високих підборах, тому клієнток, які приходили до неї у черевиках на підборах, вона не бажала обслуговувати. І говорила, що в норковій шубі ходять тільки на футбольний матч.

Коли результат роботи збігався з початковими бажаннями клієнтки, Валентина на всі закиди та здивування відповідала, що раз їй довірили зшити сукню — то їй видніше, яку сукню їй треба зшити, щоб вона найкраще підходила замовниці. І ніколи не помилялася — її сукні завжди були фантастичні.

Вона ввела в моду сітку для волосся, декорування шиї, балетні туфлі на стрічках без каблуків, які вона пропонувала носити на темні шовкові панчохи.

Її основною діяльністю було створення театральних костюмів і це зіграло з нею злий жарт. Одного разу до неї на примірку прийшла її подруга — актриса Грета Гарбо і стояла абсолютно голою. У цей момент в майстерню зайшов чоловік Валентини, побачив Грету, вона обернулася до нього і не одягаючись вони проговорили з ним пів години. Грета Гарбо стає коханкою чоловіка Валентини та навіть купує квартиру в тому самому будинку, де вони живуть. Вони були дуже схожі зовні, безумно. Я навіть, коли шукала фотографії, в якийсь момент не розуміла, хто є хто.

Спочатку вони дійсно просто дружили втрьох. Але потім Джордж з Гретою все літо відпочивали у Франції, а Валентина в цей момент відпочиває у Венеції. Потім вони об'єдналися і знову жили в Нью-Йорку.

Так тривало 20 років. І ось в один, не прекрасний день, у Джорджа Шлеє трапляється серцевий напад, і лікарі, які приїхали допомагати, не вірили своїм очам, що перед ними Грета Гарбо та просили у неї автографи. На думку Валентини це стало причиною смерті її чоловіка, що лікарі не надали допомогу вчасно. Валентина звинуватила в цьому Грету Гарбо і їхні стосунки назавжди зіпсувалися. Валентина залишилася сама, з розбитим серцем, але назавжди увійшла в моду.

Вона добре знала себе і ніхто не зміг нав'язати їй те, що не було властиво для неї. Вона сприймала світ як театр і створювала для себе особисто роль, яку хотіла грати. Вона була дуже працьовитою і стійкою.

Висновок з цієї історії такий: Ця історія говорить нам про те, що безкомпромісність в роботі не означає безкомпромісність в особистому житті.