Безпечне перебування в готелях Premier. Детальніше
hidden

7 смаків Львова

Місто запам’ятається значно краще, якщо вивчати його не за рекомендаціями одноманітних інтернет-гідів, а буквально скуштувати його на смак та вловити ключові аромати. У цьому номері згадуємо смаки Львова — окрім м’яса та пива, — які не сплутаєш ні з чим.

Еспресо у «Світі Кави»

Прокидатися в унісон із містом треба у найзрозуміліший йому спосіб. В Одесі — сходити на «Привоз» по свіжий улов. У Києві — прокотитися першим «рейсом» метро. У Львові — поволі та зі смаком випити горнятко кави. Це має бути еспресо, можливо, подвійне. Навіть якщо у звичайному житті ви п’єте лише лате макіато чи альтернативу, тут треба брати еспресо. По-перше, йому віддають перевагу місцеві мешканці. По-друге, на думку власника закладу, еспресо найкраще розкриває смак кави. По-третє, саме з нього почалася маленька родинна кав’ярня на пару столиків, що змінила назавжди кавову культуру міста. Зараз «Світ Кави» має власну палярню, де обсмажується кава в кафе та на продаж, і чотири заклади, один із яких у Києві.

Справжній банош на вершках у «Ресторації Бачевських»

Місто мчить перед очима. Люди, запахи, події змінюють одне одного. І ти — серед них. Але годинникова стрілка вдруге за сьогодні починає свій шлях по колу. Що означає лише одне — час обідати. Час їсти банош. Банош — найкраща нагорода для продуктивного дня. Чи це туристичне знайомство з містом, чи вирішення важливих бізнес-питань, але якщо в результаті процесу ти собою дуже задоволений, — заслуговуєш на банош. Теплий, м’який, з крихким солоним сиром, він буквально тане в роті. Рекомендуємо додати білих грибів, шкварок із цибулею та підкреслити загальну композицію наливкою. До речі, банош у «Бачевських» подають у старовинній прасці. Місце колоритне, без фото на згадку не підеш.

Суничний лікер в аптеці-кондитерській

Повна назва цього закладу — «Кондитерська Аптека Іонових “Під золотою зіркою”». Хоча й відкрита вона в будівлі старовинної аптеки у центрі Львова, перш за все це кондитерська. За свідченням місцевих, кондитерська з просто божественними десертами. На згадку про минулі часи тут зберегли бестселер аптеки Іонових — ароматні лікери, що досі готують за старовинними рецептами фабрики Міколяшів. Перше знайомство варто почати з суничного, хоча й буде нелегко обрати між ним і трав’яним кассісом, малиновим, вишневим та лимончелло.

Твій особистий смак у «Дуже високій кухні»

Найчастіше до міста Лева приїздять по враження. Тут багато місць, де похід до кафе окрім власне їжі включає ще й невеличкий атракціон. Проте своєї максими незвичний гастроекспірієнс набув у новому закладі «Дуже висока кухня». Тут немає меню й офіціантів, лише кухарі та технічний персонал. Замість того, щоб обирати страви зі списку, гості повинні спілкуватися з кухарем, який допомагає визначитися із замовленням. Той обговорює очікувані інгредієнти та спосіб приготування страви, розмір порції. Відповідно до них кухар зорієнтує в ціні. Що це буде за страва, стане відомо лише коли її подадуть на стіл.

Шоколад та вогонь у «Каварні під синьою фляжкою»

Як перетворити вечерю на романтичну подію тижня? Однозначно замовити фондю. Бо ж ми зростали на популярній культурі, а вона не може брехати: фрукти і тягучий, ароматний шоколадний соус з лікером — це 10 з 10. Фондю — страва з виразним романтичним флером. Найкраще фондю в місті готують у «Синій фляжці». І це той випадок, коли місце підігрує страві: камерне, напівтемне кафе складається з кількох столиків та має давню історію — таку ж назву носило перше кафе в Австро-Угорській імперії, до якої колись належав Львів. І все в закладі про це нагадує: тепле фондю, кава на вогні за стародавнім рецептом, м’яке світло від свічок та тіні на стінах. Тут треба або закохуватись, або з драматичним обличчям згадувати старі часи — коли дерева здавались великими, імперії — нездоланними, а любов — вічною. До речі, якщо сильно зголодніли, окрім шоколадного фондю в меню ще чотири його види: сирне, овочеве, м’ясне та «Великий Габсбурґ» — величезне, з трьома видами м’яса, сиром та соусами.

Смак старої Галичини у «Трапезній ідей»

«Молода баранина, тушкована у гранатовому бейці, з завиванцем з білої фасолі та синьою цибулею тушкованою у вині з медом», — в напів-таємному закладі «Трапезна Ідей» не шукають простих рішень. Підвальне приміщення нагадує музей, де зберігають та досліджують секрети галицької кухні. Дух таємного ордену тут пронизує усе: від прискіпливо відібраних рецептів у короткому меню до меблів та посуду. Кажуть, що далеко не всі львів’яни знають про цей ресторан, хоча і тих, хто знає, вистачає, аби столики тут були майже постійно зайняті. Тож бронюйте заздалегідь.

Львівський сирник в Dnister Panorama Bar

Кажуть, що варіацій львівського сирника існує не менше 30. Але тому, хто прожив у Львові хоч трошки, очевидно: ця кількість сильно применшена. Не існує спільної думки, що найкраще поєднується у цьому десерті з текстурою жирного домашнього сиру і шоколадною глазур’ю: родзинки, лимонна чи апельсинова цедра, мак, кокосова стружка, горіхи чи яблука. Кожен варіант заслуговує принаймні однієї дегустації. Автором легендарного сирника іноді вважають українську кулінарку Дарію Цвєк, але вона не створила рецепт, а лише популяризувала його, вказавши у книжці «Солодке печиво». До речі, до традиційного десерту кулінарка радить додати 3-4 варені картоплини. Кажуть, що саме так готували мама і бабуся Дарії. Для першого знайомства радимо спробувати сирник у Panorama Bar львівського готелю Premier Hotel Dnister. Тут його готують з цукатами, а поєднувати радять з чашкою кави та фантастичною панорамою старого міста. Не можемо не погодитись.