Безпечне перебування в готелях Premier. Детальніше
hidden

З чого складатимуться мiста майбутнього

Ідеальних міст не існує, але деякі, на відміну від інших, навчаються на помилках минулого. До 2050 року популяція планети складатиме 9,8 млрд людей. Приблизно 70 % людей житимуть у містах та приміських зонах. Premier Club Magazine зібрав бачення різних світових експертів про основні принципи розвинених міст майбутнього.

Урбан-хаби

Щільність заселення міст зростає, а з нею і потреба створювати відокремлені зони, що матимуть автономні системи забезпечення водою, харчуванням, відпочинку та ін. У різних містах ця глобальна концепція інтерпретується у різних масштабах (наприклад, у Барселоні вже зараз експериментують із так званими «суперкварталами»). А громадський транспорт високої місткості зменшуватиме викиди та підвищуватиме швидкість транзиту.

Окрім того, міста майбутнього будуть максимально ефективно використовувати ресурси та можливості своїх природних зон — від зелених дахів до систем очищення та повторного використання дощової води.

Транспорт

Регіональні швидкісні залізничні станції стануть центрами ділової та соціальної діяльності, а не лише пунктом прибуття та відправлення.

Вода

Замість стічних канав, спеціальні системи фільтруватимуть та направлятимуть дощові води у відкриті басейни для їхнього повторного використання.

Зелені дахи

Сонячні батареї та сади на дахах — не нові конструкції навіть сьогодні, які забезпечують стабільну енергію та стимулюють дрібне господарство. До того ж вони привабливі на вигляд.

Розумні будівлі

Якщо певну кількість років тому найрозвиненіші міста планети прагнули приголомшити своїх конкурентів перш за все масштабами та формами головних будівель, то найближчим часом у плануванні міст будуть задіяні тренди на все «розумне». І мова не лише про технологічне обладнання.

Висотні будівлі майбутнього все частіше будуть модульними — таким чином їх можна буде зводити швидше, при цьому виробляючи менше відходів. Внутрішні простори зможуть мобільно трансформуватися під бізнесові, житлові та виробничі потреби.

Також у найрозвиненіших містах помітні споруди стануть значно свідомішими. Їхнє головне завдання — споживати менше ресурсів на власне обслуговування та ставати більш корисними для місцевих громад.

Вікна та стіни з сонячними панелями

Навіщо обмежуватись лише маленьким клаптиком території даху, аби встановити туди панелі для сонячної енергії? Панелі, вбудовані на всі поверхні фасаду, ловитимуть значно більше енергії сонця.

Не лише висотні будинки

Порівняно малоповерхові будівлі, сконструйовані під конкретні функції, дозволяють більшій кількості світла та повітря досягати землі. Це сприяє здоров’ю та добробуту спільноти.

Більше зеленого

Зелені насадження навіть на верхніх поверхах сприяють природному потоку повітря в будівлі, забезпечуючи при цьому тінь та нові соціальні зони. А фільтрація води, моніторинг навколишнього середовища та локальне озеленення стануть частиною пейзажу.

Громадські зони

Звичайно, докорінні зміни міст майбутнього не можуть обмежуватись лише зовнішніми реформами. Нові спільноти мають переосмислити відкриті громадські зони та свою участь у них. Спільні простори та зручності посилюють взаємодію між людьми та дозволяють створювати житло менших розмірів. Цей тренд (часто у дещо спотвореному вигляді) ми бачимо і сьогодні, з появою смартжитла маленької квадратури. Та усе це — громадсько-фінансові рефлексії на стабільне зростання міського населення та ущільнення доступних нам територій. На нові функції громадських зон мають звернути увагу не лише приватні об’єкти, загальнодержавні установи майбутнього будуть спрямовані на формування почуття приналежності та соціальної рівності.

Внутрішні сади

З меншою кількістю автомобілів на вулиці (а цього вже прагнуть найрозвиненіші міста світу) та більшою кількістю рослин всередині поліпшується якість повітря та привабливість конкретних зон будівлі.

Відкритість для всіх

Розвиненість міського транспорту та інклюзивність громадських просторів має призвести до створення зон, у яких родини, від малого до старого, зможуть проводити час разом. Будівлі також будуть комфортними для людей з інвалідністю.

Повторне використання

Вживані предмети одягу та побуту, які не піддаються біологічному розкладанню, краще повторно використовувати або переробляти, аніж відправляти на звалища. Міста майбутнього будуть це враховувати.

Зміна оточення

Одна з характерних ознак міст майбутнього — не окремі аспекти, а гармонійна екосистема. Ми маємо змінити власне уявлення про громадські та особисті простори, про функції та ефективність наших будівель. А наймасштабніший аспект — це вплив міста на навколишнє середовище та турбота про ресурси, що забезпечують його життя.

Райони майбутнього мають задовольняти більшість щоденних потреб протягом 10–15 хвилин ходьби. Різні типи житла будуть заселені громадами, де усі зможуть жити поруч із роботою і не відчувати себе відірваними від суспільного та культурного життя. А рекреаційні зони — піклуватися про екологію та здоров’я громадян.

Чиста енергія

Більш легкі та дешеві вітрогенератори зможуть розміщуватися на дахах будівель, забезпечуючи додаткову енергію до тієї, що видобувається сонячними панелями.

Більше води

З 1970 року світ втратив третину своїх водно-болотних угідь (вологих земель). Майбутні міста зберігатимуть та відновлюватимуть ті, що залишилися.

Будівлі-конструктори

Найбільш сумна картина економічних моделей минулого — забуті торговельні центри та занедбані промислові зони. Модульні будівлі майбутнього зможуть змінювати профіль залежно від економічної ситуації та інновацій.