Безпечне перебування в готелях Premier. Детальніше
hidden

ТОП 10 книг про подорожі від Антона Фрідлянда

Найбільше в житті письменник Антон Фрідлянд любить читати та подорожувати. Тому книги про подорожі для нього справжній джекпот. Спеціально для підписників мережі готелів Premier Антон склав список з 10 улюблених книг.

1. Марк Курланскі "Гавана"

У цій невеликій книзі американського журналіста і письменника спресована бурхлива історія кубинської столиці, починаючи з часів Колумба. Тут і работоргівля, і криваві повстання, і вуличні танці, і підпільні борделі, і ром, і сигари, і тростинний цукор. До речі, написана ця книга не з позиції відстороненого спостерігача — це пристрасне освідчення у коханні дивовижному місту, яке автор характеризує так: "такої історії потрясінь та змін немає жодне інше місце на світі".

2. Лілі Кінг "Ейфорія"

Надзвичайно чуттєвий, але при цьому гранично драматичний роман, натхненний особистістю Маргарет Мід — відомого американського антрополога, наукова кар'єра якої бере початок у 20-і роки минулого століття. Отже, місце дії — населена дикими племенами Нова Гвінея, час дії - 1932 рік, в центрі уваги — любовний трикутник, учасники якого об'єднані пристрастю до антропології. В якості фону — шокуючі звичаї тубільців, безліч небезпек, тропічні хвороби та алкоголізм. Ви можете уявити собі більш інтригуючий сеттинг? Я — ні.

3. Деніел Тюдор, Джеймс Пірсон "Північна Корея зсередини"

Дорожні нотатки про країну, до якої ви навряд чи поїдете. Автори намагалися зобразити одну з найбільш закритих країн у світі не тільки як величезну в'язницю. Крім помпезних парадів, всюдисущої пропаганди та тоталітарної тиранії їх цікавлять і цілком побутові аспекти. Як одягаються північнокорейці? Чим вони займаються у вільний час? Що продають і купують на ринках? Скільки коштує мобільний зв'язок і для кого він доступний? І врешті-решт, чи правда, що північнокорейське пиво краще, ніж південнокорейське?

4. Альберт Поделл "Паспорт людини світу"

Альберт Поделл, людина, що відвідала всі країни світу, розповідає у своїй книзі, з чого почалася його пристрасть до подорожей, на які кошти він мандрує і скільки часу йому знадобилося, аби побувати скрізь (спойлер: п'ятдесят років). Якщо ви чекаєте від цієї книги поетичних зізнань та інших художніх переваг, краще візьміть іншу. В цьому випадку мова йде про сухуватий, хоча і докладний репортаж, повний технічних подробиць перетину різних кордонів, а також детального опису найбрудніших, галасливих та небезпечних місць на планеті.

5. Сомерсет Моем "Місяць та гріш"

Дія цього роману починається у Лондоні, триває у Парижі, а потім переноситься на Таїті. Головний герой — невизнаний художник Чарльз Стрікленд, що відрізняється кричущим цинізмом та безпринципністю, що, звичайно, не може не викликати симпатію. Не секрет, що прототипом Стрікленда послужив Поль Гоген, також як і літературний герой, який кинув свою сім'ю заради раю в шалаші з прекрасними тубілками. У центрі оповідання знаходяться не подорожі самі по собі, а духовний шлях англійського буржуа, який раптово відкрив власну геніальність, і така подорож, мабуть, набагато цікавіша, ніж поїздка з однієї країни до іншої.

6. Петро Вайль "Слово у дорозі"

Культурологічна подорож Вайля Європою вийшла не тільки інтелектуальною, але й захоплюючою. Коло інтересів невтомного письменника охоплює і мистецтво, і архітектуру, і менталітет різних народів, і психологію випадкових попутників. Але головна пристрасть Вайля — схоже, гастрономія. Все, що було їм з'їдено та випито у різних містах та країнах, описано з непідробною любов'ю і навіть пристрастю. Тому читати цю книгу на голодний шлунок не рекомендується.

7. Хантер С. Томпсон "Страх і відраза у Лас-Вегасі"

Ви напевно дивилися фільм, знятий за цією книгою, але з формулюванням "страх і ненависть" в назві. Фільм шикарний, але книга, дійсно, нітрохи не гірше. Роман ексцентричного батька гонзо-журналістики був випущений в 1971 році, але і через півстоліття не втратив своєї гостроти та енергії. Тут вам не одна подорож, а безліч: і власне переміщення у просторі — через Неваду у Лас-Вегас, і складний духовний шлях героя у напрямку до божевілля і саморуйнування, і хоровод, зі знанням справи описаних, наркотичних трипів.

8. Джек Керуак "В дорозі"

Цей роман був написаний в 1951 році, але оскільки його один за іншим відкидали видавці, опублікувати книгу вдалося лише через шість років після написання. В результаті — статус бестселера, включення до списка "100 найкращих романів усіх часів" та титул "біблія покоління бітників". Двоє нерозлучних друзів без певних занять, три роки й тисячі миль поневірянь по США із заїздом у Мексику — на власній машині, яка розвалюється на ходу, на викрадених автомобілях, на попутках, на товарних потягах... До того ж вся ця історія автобіографічна!

9. Тахір Шах "Рік у Касабланці"

Всі ми часом мріємо кардинально змінити своє життя, але тільки одиниці дійсно наважуються на це. Автор цієї книги якраз з їх числа. Англієць афганського походження вирішився на авантюру: він купує великий напіврозвалений будинок на околиці Касабланки та перебирається у Марокко разом з дружиною та маленькими дітьми. Кожен з етапів цієї дії — окрема пригода: і покупка будинку, і його відновлення, і сам переїзд, і непросте занурення в місцеве середовище, повноправними мешканцями якого є усілякі шахраї, чаклуни та навіть джини.

10. Антон Фрідлянд "Подорожі замість туризму"

Користуючись привілеєм автора цього списку, включаю в нього і свою власну книгу. Ці дорожні замітки охопили три десятки моїх найулюбленіших країн — переважно Європу та Південно-Східну Азію. Я намагався уникнути стандартної схеми "куди піти, що подивитися", а замість цього спробував намалювати максимально живий портрет кожної з країн, не забуваючи й про людей, з якими мені в цих подорожах пощастило зустрітися. І, звичайно, туризм це зовсім непогано — коли хочеться пару тижнів просто повалятися на пляжі. Але подорожі, погодьтеся, краще!